Sypialnia

Chroń swoje łóżko przed niechcianymi gośćmi

Chroń swoje łóżko przed niechcianymi gośćmi
CHROŃ SWOJE ŁÓŻKO PRZED NIECHCIANYMI GOŚĆMI Pościel – kołdry i poduszki, kojarzą nam się z czymś czystym i przyjemnym, tymczasem są też siedliskiem szkodliwych dla

CHROŃ SWOJE ŁÓŻKO PRZED NIECHCIANYMI GOŚĆMI
Pościel – kołdry i poduszki, kojarzą nam się z czymś czystym i przyjemnym, tymczasem są też siedliskiem szkodliwych dla ludzkiego organizmu roztoczy i bakterii.
O tym, jakie mogą być tego skutki, najlepiej wiedzą osoby ze skłonnością do alergii. Z myślą o nich zapytaliśmy eksperta, jak radzić sobie w walce z niechcianymi mikroorganizmami.
Niewidoczne dla ludzkiego oka, choć żyjące w naszych łóżkach bakterie i roztocza, są źródłem alergii mających duży wpływ na zdrowie. Ich obecność może wywołać silny kaszel, katar sienny, zapalenie spojówek, czy wysypkę skórną. – Drobnoustroje to mikroskopijne pasożyty, które żywią się m.in. złuszczonym naskórkiem, a więc czymś, czego w naszej pościeli nie brakuje. Co ciekawe, to nie roztocza są niebezpieczne dla naszego zdrowia, a zawarte w ich odchodach alergeny. Kontakt z produkowanymi przez nie alergenami, może zagrażać poważnymi schorzeniami, takimi jak astma czy problemy z oddychaniem. Na takie powikłania, obok alergików, narażone są szczególnie dzieci i osoby starsze – podkreśla Beata Przybylak, ekspert marki Wendre.
Jak chronić nasze kołdry i poduszki przed roztoczami? Oto kilka sposobów:
REGULARNIE DBAJ O CZYSTOŚĆ POŚCIELI
Warunki panujące w naszych łóżkach tworzą idealne środowisko dla rozwoju roztoczy, dlatego warto pamiętać, że pomocne w walce z drobnoustrojami są zmiany temperatury. Wrażliwe na jej spadki i skoki mikroorganizmy, giną powyżej 45 i poniżej 18 stopni Celsjusza. Jeśli chcemy pozbyć się bakterii za pomocą niskiej temperatury, dobrym sposobem będzie wietrzenie pościeli w mroźne dni. Jednak mieszkańcy bloków, których lokale pozbawione są balkonów, doskonale wiedzą, że takie rozwiązanie nie zawsze jest możliwe. Wówczas, by pozbyć się roztoczy z naszych kołder i poduszek, wystarczy uprać pościel. Im wyższa temperatura wody, tym większa skuteczność w zwalczaniu bakterii. Nastawiając pranie, pamiętajmy jednak, by stosować się do zaleceń producenta, które umieszczane są na metce.
WYSUSZ WŁOSY PRZED PÓJŚCIEM SPAĆ
Wilgoć, to jeden z wielu czynników sprzyjających rozmnażaniu się roztoczy. Z tego powodu należy unikać spania z mokrymi włosami. Woda, którą może przesiąknąć poduszka, podobnie jak pot, zwiększa ryzyko rozwoju roztoczy i produkowanych przez nie alergenów.
PLUSZAKI WOLNE OD ZARAZKÓW
Czy twoje dziecko ma zabawkę, z którą nie rozstaje się nawet podczas snu? Okazuje się, że siedliskiem roztoczy w łóżku mogą być również przedmioty, które do niego wnosimy, takie jak na przykład pluszowe zabawki twojego dziecka. Co możemy więc zrobić, by zadbać o zdrowy sen naszych maluchów? Obok regularnego prania w wysokich temperaturach, dobrym sposobem na pozbycie się zarazków z pluszowych maskotek jest umieszczenie ich na pewien czas w zamrażalniku. Żeby wymrażanie bakterii było skuteczne, temperatura w zamrażarce powinna wynosić co najmniej minus 20°C, a czas przechowywania w niej pluszaków nie może być krótszy niż 8 godzin.
KOŁDRY PROBIOTYCZNE, CZYLI NOWOCZESNE ROZWIĄZANIE UKRYTE W POŚCIELI
Mimo że mrożenie, wietrzenie czy pranie naszych kołder i poduszek to już klasyczne metody w walce z zarazkami, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę pod jaką kołdrą śpimy. Obecnie można kupić nowoczesne produkty, które zapewnią nam zdrowy sen. Dobrym przykładem na połączenie innowacyjnej technologii z naturą jest Probiotyczna kołdra
i poduszki marki Wendre. W tej linii Wendre w tkaninie umieściła mikrokapsułki w których zamknięto wyselekcjonowane bakterie probiotyczne. Podczas ruchu uwalniają się one
z tkaniny i w naturalny sposób oczyszczają pościel z alergenów. Redukują też ilość odchodów roztoczy, niebezpiecznego źródła wielu alergii.
– To pierwsze takie rozwiązanie na rynku. Powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby osób cierpiących na różnego rodzaju alergie oraz tych, którzy cenią zdrowy i higieniczny sen. Znajdujące się w pościeli probiotyki, naturalnie zwalczają roztocza, zmniejszając tym samym ryzyko reakcji alergicznych, które mogą prowadzić do groźnego osłabienia odporności – mówi Beata Przybylak, ekspert marki Wendre.
Kolejną nowatorską propozycją marki WENDRE jest linia kołder i poduszek Antibacterial. Te produkty wykonane zostały ze specjalnie opracowanych włókien ANTIBACT™ redukujących rozwój roztoczy oraz produkowanych przez nie alergenów do minimum. Co więcej, produkty marki Wendre z linii Antibacterial można prać w pralce automatycznej w temperaturze 60°C

A to już wiesz?  Który model sprawdzi się w łóżku jesienią i zimą?

Czy wiesz, że prawie 6 mln Polaków jest uczulonych na roztocze? Większość symptomów alergicznych dotyczy układu oddechowego i może utrzymywać się przez cały rok. Zadbaj, by w twoim otoczeniu było jak najmniej alergenów. W walce z nimi pomoże ci antybakteryjna pościel, korzystanie z urządzeń pochłaniających wilgoć oraz zredukowanie liczby wykładzin i dywanów.

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

***
Wendre Polska sp. z o.o. jest jednym z największych producentów wyrobów pościelowych w Europie, od ponad stu lat sprawiając, że sypialnia jest ulubionym miejscem w domu Polaków. Działalność Wendre opiera się na trzech filarach: szacunku do pracowników, dbałości o najwyższą jakość produktów oraz troso środowisko naturalne. W asortymencie firmy znajdują się tekstylia sypialnianie tj.: kołdry, poduszki, poduszki dekoracyjne, materace, topery oraz protektory na materace. Więcej informacji na: www.wendre.pl oraz www.wendre.sklep.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy